Jaký zámek u náušnic?

V naší nabídce šperků nabízíme hned několik variant zapínání náušnic. Každá žena totiž preferuje jiný typ zámku, neboť se v mnohém liší. Jedna ocení snadné a rychlé nasazení a pro jinou ženu je nejzásadnější estetická stránka zámku.

Abychom Vám jejich výběr alespoň částečně ulehčili, připravili jsme pro Vás přehled typů zapínání. Vysvětlíme Vám, v čem spočívá jejich mechanismus, výhody i možné nevýhody jednotlivých zámků.


puzeta

 

Puzeta
Oblíbené především u náušnic typu pecky a menších jemnějších typů, a to hlavně díky rychlému nasazení náušnic. Mechanismus se skládá z tyčky, která se provleče ušní dírkou, následně se na ni nasune puzeta, která bezpečně zajede do připravené drážky na tyčce. Díky tomu je zabráněno pohybu puzety.

 

 

 

šroubek

 

Šroubek
Známý také jako balonek. Jedno z nejbezpečnějších typů zapínání. Oblíbené zejména u náušnic typu pecky. Své zalíbení našlo také u dětských náušnic. Mechanismus se podobá puzetě. Největší rozdíl spočívá v tom, že se na tyčku pomocí závitů nasune šroubek. Nevýhoda může spočívat v tom, že tyčka je kvůli závitům lehce tlustší a zapínání také může trvat déle. Ale to chce jen trochu cviku.

 

 

klapka

 

 

Klasická klapka
Též známý jako francouzský zámek či dámský patent. Jedná se o jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších typů zapínání. Závěs je opatřen klapkou, která po uzavření citelně klapne, a tak brání případnému otevření. Jednoduché, pohodlné a velmi rychlé nasazení náušnic.

 


pasiv

 

Pasivní patent
Též někdy známý jako anglický zámek či ruský patent. Největší výhoda spočívá v tom, že je celé zapínání elegantně skryto vzadu za uchem. Především proto se doporučuje u náušnic, kde by zapínání působilo rušivě. Obdobná varianta typu klapka. Liší se tím, že se pohyblivá část zaklapne do připraveného žlábku na tyčce provlečené ušní dírkou. Náušnice se též doporučuje před ulehnutím sundat.

 

omega

Klenotnická klipsa
Méně známý typ zapínání, který funguje na principu, kdy se tyčka po provlečení ušní dírkou zajistí pohyblivou klapkou. Tato část pak zcela přilne k ušnímu lalůčku, a proto je tento typ zapínání oblíben především u těžších náušnic. Elegantní, ale především bezpečné zapínání může někdy silnější ušní lalůček tlačit.

 

 

klipsa

 

Klipsa
Tento typ zapínání je vhodný pro ženy, které nemají propíchnutou ušní dírku. Dříve se používala především u bižuterie, ale svou oblíbenost získala i u dražších stříbrných či zlatých náušnic. A tak ani tyto ženy nebudou ošizeny o překrásnou ozdobu ucha.

 

 

brizura

Dětská brizura
Bezpečné zapínání podobné klasické klapce. Liší se způsobem zapínání, kdy se dětská brizura zapíná zepředu, a je tak vhodná pro děvčátka již od 3 měsíců až do zhruba 6 let dítěte. Náušničky lze i více zaopatřit proti ztrátě u zlatníka, který pomocí malých kleští vytvoří zámeček.

 

 

 • Ikona

  Certifikovaný obchod

  jistota původu šperku

 • Ikona

  Nejširší výběr

  šperků s českým
  granátem

 • Ikona

  Kamenná prodejna

  možnost osobního
  odběru a vyzkoušení

 • Ikona

  Rychlé doručení

  Odesíláme ihned

 • Bezproblémová

  výměna

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení