Český granát a jeho kouzlo

Drahokam, český klenot výrazně tmavé červené barvy. Rudý jako krev, plný tajemství, vášně a magických účinků. Nachází se pouze na území České republiky - naleziště České středohoří - Podsedice a Vestřev, v Podkrkonoší.

Léčivých účinků si lidé všímali již za dob císaře Rudofla II., pomáhá překonávat bolest, dodává životní sílu, vylepšuje duševní schopnosti a přináší pocit štěstí. Probouzí tvořivost, pozitivní energii a podporuje sebevědomí. Je spjat s kořenovou čakrou, která symbolizuje propojení se zemí.
Granát je považován za drahokam vášně a lásky, zejména díky své červené barvě. Proto je oblíbeným darem k výročí svatby nebo při romantických vyznáních lásky. Obdarovanými často bývají i ti, kteří naši vlast neznají a nebo na ni rádi vzpomínají.

náhrdelníklogoprsten

Jako pyrop má naprosto unikátní vlastnosti. Je odolný vůči vysokým teplotám, vyšším než 1500 °C. Velikost granátů obvykle nepřesahuje 5 mm. Lom světla umí vykouzlit úžasné světelné efekty.

Symbolizuje oheň, krev či čisté srdce. O českém granátu traduje mnoho legend a pověstí. Například, že se jedná o zkamenělé kapky krve bohů. Noe prý měl na své arše lampu zhotovenou z granátu, která mu pomáhala navigovat loď za tmy.
Granáty osvětlují noc a chrání svého majitele před zlem.
Ve středověku byl granát hojně využíván na ozdobu zbraní pro svou ochrannou moc. Zdobily i ruskou carevnu na Vídeňském kongresu konaném po Napoleonově pádu.

brožnáušniceprstenmanžety


Ke každému nákupu dodáváme certifikát o pravosti kamene.

certifikátcertifikát

 • Ikona

  Certifikovaný obchod

  jistota původu šperku

 • Ikona

  Nejširší výběr

  šperků s českým
  granátem

 • Ikona

  Kamenná prodejna

  možnost osobního
  odběru a vyzkoušení

 • Ikona

  Rychlé doručení

  Odesíláme ihned

 • Bezproblémová

  výměna

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení