Péče o šperky

Není to taková věda, jak se může zdát. Stačí si uvědomit, že se jedná o klenot, který nekupujeme každý den. Pro jistotu si můžete přečíst následující doporučení výrobce.

Stříbrné šperky
Všechny šperky, které nabízíme, jsou pokryty tenkou vrstvou rhodia. Díky tomu jsou chráněny před černáním, tedy oxidací, což je pro stříbro naprosto přirozený proces.
Další výhoda této povrchové úpravy je ta, že je vhodná i pro alergiky na stříbro, což spousta žen jistě ocení u náušnic. Rhodiovaný povrch navíc zajistí šperku krásný vzhled i lesk a výrazně zlepší jeho životnost.
A abyste ještě více zlepšila životnost jeho vzhledu a těšila se z něj, co nejdéle, je zapotřebí šperky při některých aktivitách sundavat.

 • Prstýnky sundavejte při každém mytí rukou nebo při mytí nádobí. Zejména doporučujeme všechny šperky, včetně řetízků a náušnic odložit, pokud se chystáte navštívit bazén a nebo saunu.

 • Stejně tak odložte prstýnky při zahradničení či vaření. Díky českým granátům, které jsou ručně zasazené, mají sice spoustu krásných detailů, ale také spoustu místa, kde by se mohl usadit nějaký nepořádek či nečistota.

 • O mořské vodě se říká, že krásně vyčistí zlaté šperky, což ale bohužel neplatí u šperků stříbrných. I zde proto doporučujeme Vaše milované doplňky odložit.

 • Na šperk by také negativně mohl působit parfém, lak na vlasy nebo krém, který může obsahovat spoustu chemických látek.

 • A v neposlední řadě doporučujeme všechny šperky před ulehnutím sundat a uložit do krabičky. V jedné od nás i šperk dostanete, nebo je odložte spolu s dalšími doplňky do Vaší šperkovnice. Zejména budou v bezpečí, ale i Vám to jistě přispěje ke kvalitnějšímu spánku, kdy Vás nebudou tlačit a tahat.

                                                                                   krabičkašperkovnice

A jak šperk čistit, aby zůstal stále krásný?
Ke každé objednávce od nás dostanete leštící utěrku z jemného bavlněného materiálu. Ta je napuštěná speciálními látkami, které dodají Vašemu šperku vysoký lesk, a hlavně ho ochrání před nežádoucími vlivy. Jemně zanešené, či jinak znečištěné kameny můžete opláchnout ve vodě, zubním kartáčkem vyčistit a co nejdříve usušit. Kameny tím získají zpět svůj původní lesk.

                                                       hadříkhadříkhadřík

Zlaté šperky
Zlato je měkký kov, a tak je více náchylnější k mechanickému poškození než stříbro.

 • Zlaté šperky doporučujeme sundavat v podstatě u stejných aktivit jako šperky stříbrné. Tedy při vaření, zahradničení, návštěvě bazénu, sauny nebo při sportu. Stejně tak šperky před spaním uložte na bezpečné místo do šperkovnice.

Čistit zlato Vám doporučujeme pouze speciální utěrkou, kterou dostanete k nákupu. A nebo můžete svůj šperk svěřit do rukou ověřených klenotníků, kteří šperk vyčistí pomocí ultrazvuku.

Co Vám ale doporučujeme nejvíce? Šperk nosit a co nejvíce si ho užít!

 • Ikona

  Certifikovaný obchod

  jistota původu šperku

 • Ikona

  Nejširší výběr

  šperků s českým
  granátem

 • Ikona

  Kamenná prodejna

  možnost osobního
  odběru a vyzkoušení

 • Ikona

  Rychlé doručení

  Odesíláme ihned

 • Bezproblémová

  výměna

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení