Jaký zámek u náušnic?

Jaký zámek u náušnic?

V naší nabídce šperků nabízíme hned několik variant zapínání náušnic. Každá žena totiž preferuje jiný typ zámku, neboť se v mnohém liší. Jedna ocení snadné a rychlé nasazení a pro jinou ženu je nejzásadnější estetická stránka zámku.

Abychom Vám jejich výběr alespoň částečně ulehčili, připravili jsme pro Vás přehled typů zapínání. Vysvětlíme Vám, v čem spočívá jejich mechanismus, výhody i možné nevýhody jednotlivých zámků.

Puzeta
Oblíbené především u náušnic typu pecky a menších jemnějších typů, a to hlavně díky rychlému nasazení náušnic. Mechanismus se skládá z tyčky, která se provleče ušní dírkou, následně se na ni nasune puzeta, která bezpečně zajede do připravené drážky na tyčce. Díky tomu je zabráněno pohybu puzety.

puzeta
Šroubek
Známý také jako balonek. Jedno z nejbezpečnějších typů zapínání. Oblíbené zejména u náušnic typu pecky. Své zalíbení našlo také u dětských náušnic. Mechanismus se podobá puzetě. Největší rozdíl spočívá v tom, že se na tyčku pomocí závitů nasune šroubek. Nevýhoda může spočívat v tom, že tyčka je kvůli závitům lehce tlustší a zapínání také může trvat déle. Ale to chce jen trochu cviku.

 sroubek

Klasická klapka
Též známý jako francouzský zámek či dámský patent. Jedná se o jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších typů zapínání. Závěs je opatřen klapkou, která po uzavření citelně klapne, a tak brání případnému otevření. Jednoduché, pohodlné a velmi rychlé nasazení náušnic.

klapka

Pasivní patent
Též někdy známý jako anglický zámek či ruský patent. Největší výhoda spočívá v tom, že je celé zapínání elegantně skryto vzadu za uchem. Především proto se doporučuje u náušnic, kde by zapínání působilo rušivě. Obdobná varianta typu klapka. Liší se tím, že se pohyblivá část zaklapne do připraveného žlábku na tyčce provlečené ušní dírkou. Náušnice se též doporučuje před ulehnutím sundat.

 pasivni

Klenotnická klipsa
Méně známý typ zapínání, který funguje na principu, kdy se tyčka po provlečení ušní dírkou zajistí pohyblivou klapkou. Tato část pak zcela přilne k ušnímu lalůčku, a proto je tento typ zapínání oblíben především u těžších náušnic. Elegantní, ale především bezpečné zapínání může někdy silnější ušní lalůček tlačit.

 omega

Klipsa
Tento typ zapínání je vhodný pro ženy, které nemají propíchnutou ušní dírku. Dříve se používala především u bižuterie, ale svou oblíbenost získala i u dražších stříbrných či zlatých náušnic. A tak ani tyto ženy nebudou ošizeny o překrásnou ozdobu ucha.

 klipsaklipsa2

 • Ikona

  Сертифицированный магазин

  уверенность происхождение ювелирных изделий

 • Ikona

  Самый широкий выбор

  украшения с чешским
  гранатом

 • Ikona

  Каменный магазин

  личная возможность
  отбор проб и тестирование

 • Ikona

  Быстрая доставка

  все в наличии

 • Ikona

  Непревзойденное

  обслуживание клиентов

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení