Český granát a jeho kouzlo

Český granát a jeho kouzlo

Drahokam, český klenot výrazně tmavé červené barvy. Rudý jako krev, plný tajemství, vášně a magických účinků. Nachází se pouze na území České republiky - naleziště České středohoří - Podsedice a Vestřev, v Podkrkonoší.

Léčivých účinků si lidé všímali již za dob císaře Rudofla II., pomáhá překonávat bolest, dodává životní sílu, vylepšuje duševní schopnosti a přináší pocit štěstí. Probouzí tvořivost, pozitivní energii a podporuje sebevědomí. Je spjat s kořenovou čakrou, která symbolizuje propojení se zemí.
Granát je považován za drahokam vášně a lásky, zejména díky své červené barvě. Proto je oblíbeným darem k výročí svatby nebo při romantických vyznáních lásky. Obdarovanými často bývají i ti, kteří naši vlast neznají a nebo na ni rádi vzpomínají.


nahrdelnikGranatPrsten

Jako pyrop má naprosto unikátní vlastnosti. Je odolný vůči vysokým teplotám, vyšším než 1500 °C. Velikost granátů obvykle nepřesahuje 5 mm. Lom světla umí vykouzlit úžasné světelné efekty.

Symbolizuje oheň, krev či čisté srdce. O českém granátu traduje mnoho legend a pověstí. Například, že se jedná o zkamenělé kapky krve bohů. Noe prý měl na své arše lampu zhotovenou z granátu, která mu pomáhala navigovat loď za tmy.
Granáty osvětlují noc a chrání svého majitele před zlem.
Ve středověku byl granát hojně využíván na ozdobu zbraní pro svou ochrannou moc. Zdobily i ruskou carevnu na Vídeňském kongresu konaném po Napoleonově pádu.

granátgranátgranátgranát
Ke každému nákupu dodáváme certifikát o pravosti kamene. 

certifikátcertifikát

 • Ikona

  Сертифицированный магазин

  уверенность происхождение ювелирных изделий

 • Ikona

  Самый широкий выбор

  украшения с чешским
  гранатом

 • Ikona

  Каменный магазин

  личная возможность
  отбор проб и тестирование

 • Ikona

  Быстрая доставка

  все в наличии

 • Ikona

  Непревзойденное

  обслуживание клиентов

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platia Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení